Hakkında

Yarışma; sinema sanatının başlangıç unsuru olan hikayenin görsel ve akıcı bir biçimde senaryo diliyle yazımını desteklemek ve geliştirmek amacıyla 10 Ekim 2014 tarihinde “Sanata evet demeyi sürdüreceğiz “ mottosuyla işbirliğimizi onaylayan DenizBank ve Sayın Hakan Ateş’in destekleriyle start almıştır.

Yarışma sonucunda ödüllendirilen senaristler diğer yarışmalardan farklı olarak kendi çalışmalarıyla baş başa kalmayıp, konunun uzmanları tarafından eserin gelişmesi için ihtiyaç duyulan referansları alabilmiş ve sonraki adımlara geçmişlerdir.

Proje yazarlara, genç senaristlere, sinemaseverlere bir başka deyişle düş kurmayı seven herkese açık büyük bir yarışmadır. Türkiye’nin her yerinden ve yurtdışından gelen 301 başvuru bu alanda var olan potansiyelin çokluğunu, projeye duyulan ihtiyacı bizlere göstermektedir.

Yarışma ikinci yılında, senaryo alanındaki desteğini artırmak için içeriğine başka etkinlikleri de katmıştır. 

SENARYO PANELİ

Yurt dışında faaliyet gösteren senaryo kurumlarıyla ve senaristlerle ortak bir çalışma yapılıp, senaryo yazım teknikleri ve senaryo danışmanlığı  üzerine bir panel düzenlenecektir.

DENİZBANK ÖZEL ÖDÜLÜ

Bu yıl vizyona çıkmış Türk Filmleri arasından,  ilk filmini çekmiş bir yönetmene, jüri seçimiyle 25.000TL tutarındaki özel DenizBank ödülü verilecektir.