Tüm çocukların en sevdiği “Festival” başlıyor!

Ve şimdi “hayal ettiğin filmin hikâyesini” yazma zamanı…


Hikâyeni yaz, yarışmaya başvur, kazan, hikâyen kitaba basılsın!

Birinci ol, hikâyen filme çekilsin!

Hatta filmini sen çek!


Yarışmaya Nasıl Katılacaksın?

Öncelikle yaşın 8 ila 12 arasında olmalı. Yani 2008, 2009, 2010, 2011 veya 2012 yılında doğmuş olmalısın. Hikâyen 2 sayfayı geçmesin. Tabii istersen daha kısa da yazabilirsin. Bu senenin konusu "Oyuncak". Oyuncaklar hakkında istediğin hikâyeyi yazabilirsin. Yazdığın hikâyeyi 30 Mart 2020 tarihine kadar bize göndermelisin. E-posta adresimiz hikaye@tursak.org.tr . Sakın gecikme, olur mu? Çünkü bu tarihten sonra gönderilen hikâyeler ne yazık ki yarışmaya alınamıyor. Eğer yardıma ihtiyacın olursa, büyüklerinden yardım istemekten çekinme…

Buraya tıklandığında açılacak sayfada annenle babanın okuması için şartname ve sana yarışmaya katılman için izin verdiklerini gösteren bir mektup var. Annenle babana söyle, o sayfaya girip, dosyaları indirsinler; şartnameyi dikkatlice okuyup, mektuptaki bilgileri doldurup, imzalayıp, hikâyenle birlikte bize göndersinler.

Soruların olursa 0212 287 20 25 numaralı telefondan Yasemin Ablanı aramaktan çekinme. Sana yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacaktır.


Hikâyen Seçilirse Ne Olacak?

Öncelikle hikâyen bir kitaba basılacak. Bu kitaplar yaşadığın şehirdeki tüm okulların kütüphanelerine hediye olarak gönderilecek; tüm arkadaşların okuyacak. Ayrıca hikâyen internette de yayınlanacak.

Sonra eğer hikâyen birinci seçilirse, ailenle birlikte İstanbul’a gelecek ve 1 hafta İstanbul’da kalacaksın. Bu süre boyunca televizyonda ve sinemada izlediğin filmleri çeken abilerinden birinin eşliğinde hikâyeni filme çekecek, Oyuncak Müzesini gezecek ve oyuncak atölyesinde oyuncak yapmayı öğreneceksin. Umarız bu senin hikâyen olur.

Sonra da festivalin ödül törenini birlikte kutlayacağız. Filmler seyredip çok güzel vakit geçireceğiz.

Hem de törende sana küçük bir sürprizimiz olacak.

Hikâyeni okumayı büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.